דף פייסבוק צרו קשר
בואו נדבר
top image

מחשבות אישיות בנושאים רלבנטיים.

להסבר וייעוץ הנך מוזמן לפנות למירימי

"העם ההולכים בחושך ראו אור גדול" (מאמר שני)
"העם ההולכים בחושך ראו אור גדול" (מאמר שני)
הבית כמרחב מחייה בלעדי עם טיפים להפרדה: אם בימים כתיקונם רובנו "התברכנו" ביכולות תפקוד, מעבר לפינה השמורה לנו בבית, בימים אלו אנחנו נאלצים "להסתפק במועט" ולהישאר בבית ובחצר הקרובה (אם קיימת). אז בואו ננסה לנצל את המצב ולהפיק: "מעט המכיל את המרובה".

במאמר הקודם ניסיתי להתרכז במרחב המשפחתי: יחסי הגומלין בין מטבח - פינת אוכל - סלון ופינת משפחה. הפעם החלטתי להרחיב את משמעות "ההתארגנות" בתקופה זו ולנסות ליצור הפרדה מקסימלית גם בתנאים מינימלים. מי שהתברך בשני חדרי ילדים (ומעלה) מומלץ כי ישריין חדר ילדים לטובת: משחקי כדור (במידה ואין חצר, מרפסת או פרגולה), קפיצה על חבל, משקולות, שיווי משקל וטרמפולינה.

חדר התרגעות ומנוחה: חדר זה מתאים לעיסוקים הדורשים ריכוז כמו: משחקי רצפה, שיעורי בית, יצירות אמנות ותרגילי יוגה. כמו כן ניתן להתאים את התכנון למנוחה ומפלט של ילד או ילדה באמצע היום. מאוד מומלץ לבנות אוהל באחת הפינות (אם יש מקום), מעין "בית קטן" או פינת מסתור להסתודדות. ובסוף היום - מתנת לילה טוב, כל אחד במיטתו עם ספר או סיפור לפני השינה - ממש חדר האגדות והפיות הטובות.

מרפסות, פרגולות, גג או חצר: המצאה נפלאה, מכיוון שאנחנו לקראת קיץ ניתן לנצל את המרפסות (בעיקר בדירות עירוניות) ולעביר לשם את המשחקים שדורשים יותר פעילות גופנית, גם מספר עצים וחצר יכולים לעשות את העבודה - להתקין ערסל ביניהם ולהעביר את הטרמפולינה. אם יש מקום לשולחן פינגפונג (טניס שולחן) בחצר, במרפסת או על הגג - התברכתם. אם יש לכם מקום ועדיין אין שולחן - זה הזמן!! בשיכלול של: עלות-תועלת, יש ניצחון מובהק ל"תועלת".
לסיכום: חג שמח לכל עם ישראל ומעבר מהיר מבידוד ותהייה לחירות וגאולה.