דף פייסבוק צרו קשר
בואו נדבר
top image

מחשבות אישיות בנושאים רלבנטיים.

להסבר וייעוץ הנך מוזמן לפנות למירימי

תובנות מימי הקורונה -"העם ההולכים בחושך ראו אור גדול" (מאמר ראשון)
תובנות מימי הקורונה -"העם ההולכים בחושך ראו אור גדול" (מאמר ראשון)
לאור התקופה ובמבט אופטימי - ניתנה לנו הזדמנות מעניינת: א. להבין כי ביתו של אדם הוא אכן - מבצרו. ב. ... ומתוך כך - להתבונן בביתנו, סביבתנו, ילדנו ועצמנו. ג. לחבר את הצרכים היומיומיים עם תפקוד יותר ממוקד. ד. להבין את משמעויות הבית: תכנונו ועיצובו ע"י התמקדות בנושאים שונים הקשורים לאותו עניין - הבית!!

 

לאור העובדות הנ"ל החלטתי לנצל את הזמן הרב שניתן לכולנו ולבני משפחתנו - בישיבה מול המסכים. הרעיון: כתיבה של סדרת מאמרים בנושאים חשובים ובעלי ערך, כאשר בימים "כתיקונם" לא מספיקים לראות את חשיבותם. לכן: הזדמנות!! 

סביבת המשפחה: פעם היינו משחקים משחקי דינמיקה קבוצתית, היום אנו נאלצים לשחק משחקי דינמיקה משפחתית (או זוגית).
הזדמנות להבין את הצרכים בסביבת הבית ובתוכו ולנסות להגיע לתנאים אופטימלים בלי "להזיז כוחות". נתחיל מהצורך הבסיסי שהוא המזון, בלשון משפחתית - ארוחה. אם במרוץ המטורף ייחסנו לזה חשיבות משנית ולעיתים "חטפנו" איזה סנדביץ על הדרך בכדי לשבור את רעבוננו, המצב הנוכחי מלכד אותנו סביב מצרך חיוני זה.

א. המטבח - חייב להיות נגיש ויעיל. אם אין לכם מספיק משטחי עבודה שניתן לעמוד סיבם (דלפק או אי), קרבו את שולחן האוכל למטבח והיפכו אותו לשולחן עבודה להכנת: עוגיות, פיצות, קציצות, פלאפל וכדורי שוקולד (עם הילדים).

 

ב. פינת האוכל - חייבת להיות מוגדרת בכדי להקפיד על סדר יום, חשוב לקבוע שעות קבועות לארוחות בלי הפרעות רקע (טלוויזיה, מחשב, טלפונים וזום...) לכן חשובה ההפרדה התכנונית.

 

ג. סלון ופינת משפחה - במידה ויש פינת משפחה שהיא מופרדת מהסלון ניתן לנצל את המצב ולהפריד בין עיסוקי הילדים - חשוב שיהיה קשר עין עם פינת המשפחה (גם בדירה עתידית), במידה ויש רק סלון רצוי שהוא יהפוך למרכז החיים שבין הארוחות. ומה צריך בסלון? שולחן למשחקי שולחן, ספרייה, משחקי קופסא, ניירות ציור וכלי כתיבה, שטיח ופינת רביצה - לשעת סיפור.

ולסיכום: זה הזמן להתארגן - תחשבו על הפרקטיקה ולא על העיצוב. מה שנוח ומתפקד נכון בסוף גם יפה! אני מרשה לעצמי להבטיח שהעקרון הזה יעבוד.